Wersja: . .

Rua Hermínio Cardoso, 119


CEP: 82501-970
Curitiba - Paraná - Brasil

Zmarł ks. Edward Maciejewski

W duchu wiary pragnę zawiadomić ze 1 stycznia w godzinach rannych czasu brazylijskiego zmarł nasz współbrat ks. Edward Maciejewski

Prawdopodobna przyczyna śmierci to zawał serca. Pogrzeb księdza Edwarda przewidziany jest na poniedziałęk 6 stycznia o godz 10 w Bateias gdzie po Mszy św zostanie pochowany w grobowcu chrystusowców ktory znajduje się na miejscowym cmentarzu. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.

ks. Edward Maciejewski urodził się 2 lipca 1934 roku w Gnieźnie. Do 1949 roku uczęszczał do szkoły w Gnieźnie, potem wstąpił do Mniejszego Seminarium Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Ziębicach. Święcenia kapłańskie otrzymal 4 czerwca 1960 roku z rąk księdza arcybiskupa poznańskiego Antoniego Baraniaka. Przez pięć kolejnych lat pracował w Polsce pomagając w 5 parafiach Towarzystwa Chrystusowego. 21 stycznia 1966 roku przybyl do Brazylii. Przez 4 lata pracował jako proboszcz parafii w Jaguarialva diec Jacarezinho, następnie 3 lata pomagając w Guarani das Missões RS. Na początku 1974 roku został proboszczem parafii w Cruz Machado PR gdzie pracował do 5 stycznia 1981 roku. Wtedy to objął obowiązki wikariusza parafii Dobrego Jezusa w Campo Largo PR. Kolejną parafią ks. Edwarda byla parafia pod wezwaniem św. Anny w Carlos Gomes, którą objął jako proboszcz 1 marca 1984 roku. 28 grudnia 1990 roku zostal skierowany jako wikariusz do parafii w Dom Feliciano RS. Obowiązki w tej parafii objął z dniem 4 lutego 1991 roku. Po niespełna roku pracy w tej parafii 10 stycznia 1992 roku powrócił jako wikariusz do Campo Largo PR gdzie pracował do marca 1994 roku. 5 marca tegoż roku objął jako proboszcz parafie św. Anny w Santana koło Ijui RS. Przez pewien czas pomagal także w parafii Aurea RS. 18 grudnia 1995 roku zostały mu powierzone obowiązki wynikające z etatu zastępstw. W lutym 1997 roku został wikariuszem parafii w Guarani das Missões RS. 20 stycznia 1999 roku zostal wyznaczony na stanowisko proboszcza parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Itaiopolis SC. gdzie pracował przez dwa kolejne lata. 3 stycznia 2001 został przeniesiony jako wikariusz do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Dom Feliciano RS. Po kilkunastu miesiącach pracy w Dom Feliciano RS, 14 lipca 2002 roku został wysłany do pomocy w parafii św. Sebastiana w Bateias PR. Po dwóch miesiącach pracy 14 września 2002 roku zostal przeniesiony na stanowisko administratora parafii Matki Bożej Różańcowej w Rio Claro do Sul PR. Obowiązki te pelnil do 16 lutego 2003 roku kiedy to objął jako proboszcz parafie św. Sebastiana w Bateias PR. Po 2 latach pracy ks. Edward objął na krótko ponownie etat zastępstw. Następnie został skierowany jako wikariusz do parafii Niepokalanego Serca Maryi w Quedas do Iguaçu PR. Rok później 1 lutego 2006 roku objał jako proboszcz parafię w Rio do Campo. Pracował tam do stycznia 2010 roku. 4 stycznia 2010 roku objal obowiązki wikariusza parafii św. Jozefa w Aguia Branca ES. gdzie pracował do stycznia 2011 roku kiedy to przekazano parafię pod opiekę księży diecezjalnych. Od końca lutego 2011 roku ks. Edward ponownie objął etat zastępstw i zamieszkał przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Aurea RS. W styczniu 2012r ks. Edward został mianowany wikariuszem parafii w Quedas do Iguacu PR. Od 18 pażdziernika 2012 roku przebywał na urlopie w Polsce. Po powrocie z kraju podjął pracę pomagając w parafiach Santana i Cruz Machado, a następnie w parafii Chrystusa Króla w Campo do Tenente, gdzie zmarł 1 stycznia 2014 roku

odsłon: 452 | Dodano: 2014-01-01 | aktualizowano: 2014-01-01 16:50:40 |
projektowanie stron internetowych, szczecin, agencja interaktywna © 2010 - 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone - Prowincja Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej