Wersja: . .

Rua Hermínio Cardoso, 119


CEP: 82501-970
Curitiba - Paraná - Brasil

XI Kapituła prowincji Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Ameryce Południowej

XI Capitulo provincial

W czwartek 24 lutego, uroczystą Mszą św. sprawowaną w Domu prowincjalnym w Kurytybie rozpoczęły się obrady XI Kapituły prowincji Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej. Mszy świętej otwierającej to ważne wydarzenie przewodniczył prowincjał ks. Kazimierz Długosz SChr. On też wygłosił homilię. Ksiądz prowincjał nawiązując do kryzysu i problemów z jakimi zmaga się współczesny świat wskazał na znaczenie zakonów w odnowie życia moralnego i religijnego na świecie.
W kapitule biorą udział członkowie zarządu prowincjalnego oraz delegaci wybrani przez księży należących do naszej prowincji. Specjalnym gościem obrad jest ks. Krzysztof Olejnik SChr przełożony generalny zgromadzenia.
Mottem kapituły są słowa założyciela naszego zgromadzenia ks. Kard. Augusta Hlonda: „Tożsamość chrystusowca – bądźcie tymi którymi ślubowaliście być”.
Kapituła jest okazją do refleksji nad życiem wspólnotowym i prowadzoną przez naszych misjonarzy pracą duszpasterską. Pomocą w ocenie bieżącej sytuacji prowincji i podstawą do dyskusji są referaty przygotowane przez Ojców Kapitulnych:
„Potrzeby duszpasterstwa polonijnego w Brazylii i realizacja charyzmatu naszego zgromadzenia we wspólnotach nam powierzonych”,
„Troska o formację duchową chrystusowca w warunkach pracy w Brazylii”,
„Pisma: Miłujcie się oraz Msza św. jako materiał pomocny w duszpasterstwie i praca powołania w naszej rzeczywistości”,
„Wyzwania duszpasterskie w parafiach miejskich oraz w interiorze” ,
„Parafia a media społecznościowe ze szczególnym uwzględnieniem okresu pandemii”
Uczestnicy Kapituły zapoznali się także ze sprawozdaniem księdza prowincjała oraz przeprowadzili analizę materiału przygotowującego Nadzwyczajną Kapitułę generalną naszego zgromadzenia.
Księża z Towarzystwa Chrystusowego pracują na kontynencie południowoamerykańskim od stycznia 1958 roku. Od tego czasu w tej najstarszej prowincji naszego zgromadzenia zakonnego pracowało 86 chrystusowców.

Zdjęcia z obrad Kapituły umieszczone są w GALERII FOTOGRAFII naszej strony internetowej

odsłon: 385 | Dodano: 2022-02-26 | aktualizowano: 2022-02-26 01:00:16 |
projektowanie stron internetowych, szczecin, agencja interaktywna © 2010 - 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone - Prowincja Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej