Wersja: . .

Rua Hermínio Cardoso, 119


CEP: 82501-970
Curitiba - Paraná - Brasil

W Kurytybie wznowiono odprawianie Mszy świętej w języku polskim

Voltaram Missas celebradas em polonês na igreja de são Estanislau em Curitiba

Po przerwie spowodowanej restrykcjami kowidowymi z końcem marca wznowiono Msze św. w języku polskim odprawiane każdej niedzieli w kościele św. Stanisława w Kurytybie. Choć za duszpasterstwo w tej parafii odpowiedzialni są księża werbiści to jednak z powodu braku swoich księży mówiących po polsku zwrócili się do nas z prośbą o opiekę nad naszymi rodakami, którzy wybudowali ten kościół i zawsze gromadzili się tam na liturgii w języku ojców. Sprawowania Mszy św. oraz opieki nad rodakami podjął się chrystusowiec ks. Stanisław Małysa rezydent w parafii św. Jana Chrzciciela, W razie konieczności będzie korzystał z pomocy księdza prowincjała lub któregoś z rezydentów Domu prowincjalnego. W ten oto sposób do kościoła św. Stanisława w Kurytybie wróciły niedzielne Msze św. które sprawowane są teraz o godz. 15.
W niedzielę 10 kwietnia do grona rodaków modlących się w tym kościele dołączyła pani Marta Olkowska Konsul generalny RP w Kurytybie oraz kilku pracowników konsulatu. Okazją była rocznica katastrofy smoleńskiej. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

odsłon: 224 | Dodano: 2022-04-12 | aktualizowano: 2022-04-11 21:40:10 |
projektowanie stron internetowych, szczecin, agencja interaktywna © 2010 - 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone - Prowincja Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej