Wersja: . .

Rua Hermínio Cardoso, 119


CEP: 82501-970
Curitiba - Paraná - Brasil

Rekolekcje obozowe (Acampamento) w Quedas do Iguaçu

Ponad czterysta osób bierze udział w rekolekcjach prowadzonych w parafii chrystusowców.

W dniach 25-28 maja, w brazylijskiej parafii prowadzonej przez księży chrystusowców, w miejscowości Quedas do Iguaçu, miały miejsce rekolekcje w stylu obozowym. Wzięło w nich udział 120 osób, młodzież powyżej osiemnastu lat i dorośli. W przygotowaniu i prowadzeniu pracowało ponad trzysta osób, którzy już wcześniej przeszli przez tą formę rekolekcji. W organizacji i prowadzeniu brał udział Proboszcz tamtejszej parafii i jednocześnie Prowincjał ks. Andrzej Wojteczek.
Rekolekcje obozowe to jedna z nowszych form ewangelizacji, która dociera do zróżnicowanych grup ludzi. Bardzo często oddalonych od Kościoła lub przeżywających swoją wiarę w powierzchowny sposób. Rekolekcje trwają cztery pełne dni. Wypełnione są wielorakimi zadaniami, które ma do zrealizowania każda grupa złożona z piętnastu osób wraz z czteroma liderami. Główną ideą jest głoszenie kerygmy opartej na przykładzie życia.
Ostatni dzień rekolekcji, niedziela, jest włączeniem osób we wspólnotę parafialną. Dlatego też, Msza św. sprawowana jest w kościele parafialnym.
W zakończeniu rekolekcji wzięło udział ponad dwa tysiące osób.

Oprócz zdjęć zamieszczam dwa materiały filmowe:

 

https://youtu.be/QfeSPKNm3YU

 

https://youtu.be/fDmcRYuevpo

odsłon: 405 | Dodano: 2023-05-30 | aktualizowano: 2023-05-30 02:47:12 |
projektowanie stron internetowych, szczecin, agencja interaktywna © 2010 - 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone - Prowincja Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej