Wersja: . .

Rua Hermínio Cardoso, 119


CEP: 82501-970
Curitiba - Paraná - Brasil

Kandydaci z Brazylii rozpoczynają kanoniczny aspirandat

Dnia 9 marca 2023 roku kandydaci do nowicjatu Wellington João Mikoanski i Gilson Popoaski rozpoczęli kanoniczny aspirandat w Towarzystwie Chrystusowym. W czasie aspirandatu kandydaci do zgromadzenia poznają specyfikę rodzinny zakonnej, do której pragną wstąpić i pogłębiają decyzję oddania się na służbę Bogu. Natomiast wychowawcy i przełożeni rozpoznają usposobienie, zdolności i intencje kandydatów zapoznając ich jednocześnie z ważniejszymi obowiązkami życia zakonnego naszej Wspólnoty.

Uroczystość przyjęcia do aspirantatu dokonała się w Domu prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Kurytybie. Podczas liturgii Mszy świętej, kandydaci wyrazili wolę wstąpienia do Towarzystwa Chrystusowego, a prowincjał chrystusowców ks. Andrzej Wojteczek wręczył kandydatom modlitewniki naszego zgromadzenia.

Po ukończeniu aspirandatu Wellington João Mikoanski e Gilson Popoaski pojadą do Polski, aby w Ojczyźnie swoich przodków rozpocząć nowicjat, a następnie poprzez studia przygotować się do kapłaństwa i pracy duszpasterskiej wśród rodaków rozproszonych po całym świecie.

(źródło: https://padrecasimiro.com/2023/03/12/kandydaci-z-brazylii-rozpoczynaja-kanoniczny-aspirantat/)

odsłon: 376 | Dodano: 2023-03-17 | aktualizowano: 2023-03-17 17:50:52 |
projektowanie stron internetowych, szczecin, agencja interaktywna © 2010 - 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone - Prowincja Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej