Kronika prowincji Archiwum

Rocznice
W tym tygodniu kolejni Księża pracujący w naszej Prowincji obchodzą swoje rocznice.
Spotkanie w Rio Grande do Sul
W czwartek 19 maja Ksiądz Prowincjał wyjeżdza do Rio Grande do Sul gdzie spotyka się z Biskupem Erechim oraz współbraćmi pracującymi w tej diecezji. Uczestniczy także w kolacji w rocznicę święceń kapłańskich ks. Jana Fliga S.Chr.
Kurs formacyjny dla kapłanów
Od wtorku 17 maja, w ramach stałej formacji odbywa się w Kurytybie kurs dla księży pracujących w tej diecezji.

Kolejne rocznice święceń
W naszych modlitwach pamiętamy o księżach ktorzy w tych dniach obchodzą kolejną rocznicę święceń kapłańskich

16 maja zginął nasz współbrat Ks. Józef Kubicki
Ks. Józef Kubicki S.Chr, dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie KEP zginął w wypadku samochodowym pod Warszawą. Miał 59 lat.

Śluby wieczyste
Wśród 5 młodych chrystusowców, którzy złożyli dziś wieczyste śluby, czystości ubóstwa i posłuszeństwa był także pochodzący z naszej Prowincji zakonnej Arcenio Fialek.
Odpust Świętego Stanisława w Kurytybie
W dzisiejszą niedzielę 15 maja odbyły się uroczystości odpustowe w parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Kurytybie.
Światowy Dzień Modlitwy o Powołania
Promowaniu i wspieraniu powołań poświęcił Benedykt XVI swe orędzie na 48 Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Poniedziałek Wielkanocny w parafii Rio da Prata
Ks. Anderson Spegiorin S.Chr dzieli się wrażeniami z obchodów drugiego dnia Świąt Wielkanocnych w parafii Rio da Prata

35 rocznica święceń
W środę 12 maja przypadła kolejna rocznica święceń kapłańskich księży: Kazimierza Przegendzy, Stanisława Małysy oraz Zdzisława Malczewskiego.