Wersja: . .

Rua Hermínio Cardoso, 119


CEP: 82501-970
Curitiba - Paraná - Brasil

2 listopada Dzień Zmarłych

Tradycyjnie 2 listopada mieszkańcy Domu prowincjalnego udali się do Bateias aby pomodlić się przygrobowcu współbraci chrystusowców.

W oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od Kurytyby Bateias znajduje się grobowiec księży chrystusowców. Spoczywa tam 9 z 10 zmarłych w Brazylii naszych współbraci. Grób ks. Daniela Niemca dziesiątego zmarłego na Ziemi Krzyża Południa chrystusowca znajduje się na cmentarzu w Santana - Cruz Machado. Zostal tam pochowany na wyrażne jego życzenie i prośbę ludzi wśród ktorych pracowal przez prawie 40 lat. Jest już długą tradycją, że w Dniu zmarłych prowincjal przewodniczy Mszy św na cmentarzu w Bateias w wspołcelebrują współbracia mieszkający w Domu prowincjalnym oraz pracujący na tej parafii. Podczas kazania prowincjal podkreślił znaczenie modlitwy za zmarłych, a na zakończenie liturgii podziękowal tym wszystkim którzy z dużym pietyzmem od lat troszczą się o nasz grobowiec. Po zakończeniu eucharystii księża wspominając współbraci, którzy wyprzedzili nas w pielgrzymce do Domu Ojca zostali podjęci przez proboszcza parafii ks. Zbigniewa Perdjona obiadem.

odsłon: 202 | Dodano: 2019-11-02 | aktualizowano: 2019-11-02 21:53:05 |
projektowanie stron internetowych, szczecin, agencja interaktywna © 2010 - 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone - Prowincja Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej