Wersja: . .

Rua Hermínio Cardoso, 119


CEP: 82501-970
Curitiba - Paraná - Brasil

ks. Anderson Spegiorin S.Chr

Ks. Anderson Spegiorin urodził się 29 stycznia 1967 roku w Irati

20 sierpnia 1987 roku wstąpił do Towarzystwa Chrystusowego. Pierwsze śluby zakonne złożył 29 września 1988r w Mórkowie koło Leszna i rozpoczął studia seminaryjne. Ukończył je tytułem magistra teologii moralnej zdobytym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 8 września 1994 roku, w swojej rodzinnej parafii otrzymał święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w nastepujących parafiach: Balsa Nova PR  od 1 pażdziernika 1994 do 31 stycznia 1996 roku, Santana Cruz Machado od 1 do 28 lutego 1996 roku,  Campo Largo PR od 2 marca 1996r do 31 stycznia 1998 roku. Od 2 lutego 1998r za zgodą kompetentnego przełożonego przebywał w diecezji Ponta Grossa PR. Następnie podjął pracę na etacie zastępstw: w lutym 1999 r na parafii w Quedas do Iguaçu PR a marcu i kwietniu 1999r w Guarani das Missões RS. 1 maja 1999 roku został mianowany proboszczem parafii w Aurea. Po prawie 9 latach pracy został przeniesiony do Rio da Prata gdzie objął obowiązki proboszcza parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny. 27 lutego 2011 został administratorem a rok póżniej proboszczem parafii w Rio Claro do Sul PR. Przez okres 3 lat ksiądz Anderson pełnił funkcję przełożonego wspólnoty księży chrystusowców pracujących w stanie Rio Grande do Sul. Jako delegat brał też udział w obradach V Kapituły Prowincji Południowoamerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

projektowanie stron internetowych, szczecin, agencja interaktywna © 2010 - 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone - Prowincja Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej